SemTam

Název ochotnické skupinky zpod Hostýna – SemTam - odráží skutečnost, že hraje skutečně „sem tam“. A to zde na Bystřicku dle svých možností, schopností a příležitostí.

Vše začalo tím, že si členové skupiny chtěli vyzkoušet zahrát scénku Bible na motivy divadla Sklep, kterou následně vcelku s úspěchem několikrát odehráli na různých místech Bystřicka. Během minulého roku se přidala zajímavá zkušenost v podobě improvizace při premiéře scénky „Pajzly“ na motivy knihy Pajzly aneb 15 let recenzí moravských hospod.

Členové skupiny SemTam se snaží svým „hereckým umem“ vypomoci i jiným uskupením, která vystupují na akcích, jakými jsou kupř. Hody a Discoples ve Chvalčově, spolupráce s pěveckým uskupením (Z)Pátečníci, aj. Jedná se zpravidla o hraní scének.

Důvodem, proč jsme zažádali o připojení naší skupiny k Okrašlovacímu a zábavnímu spolku je fakt, že zpočátku jsme si nebyli jistí, zda po odehrání jedné scénky budeme chtít pokračovat dále.  A jak se ukázalo, sem tam to zvládáme a rádi. Tudíž je potřeba, abychom coby skupina na dobrovolné neziskové bázi měli organizační ukotvení. Proto si velice ceníme toho, že Spolek nám vyšel vstříc a přijal nás za „nového člena“. Zároveň se těšíme na vzájemnou spolupráci, co do snahy vést své sousedy k aktivní spoluúčasti na místní kultuře.

Plány do dalších dnů působení SemTamu jsou tedy „jednoduché“ – pokračovat v nacvičování a hraní scének, a začít s nácvikem a následným odehráním divadelní hry.

Jsme skupina otevřená, tzn., že kdokoliv (bez rozdílu věku atd.), kdo si chce s námi vyzkoušet zahrát scénku, nebo má odvahu pustit se do divadelní role, je vítán. Budeme rádi za jakoukoliv aktivní podporu.

Těšíme se na vás.                                                               

Za SemTam

Alžběta Luhan Fürstová

Chcete nás podpořit?

Budeme rádi, když přispějete na naši činnost:

2000388454/2010 

Darovací smlouva ke stažení zde